Adam Wendt Acoustic Set

 

Połączenie brzmienia saksofonu, akordeonu i kontrabasu należy do niecodziennych. Okazuje się jednak, że barwy tych instrumentów doskonale siebie przenikają, tworząc muzyczny collage.

Na repertuar zespołu składają się w większości kompozycje Adama Wendta inspirowane tangiem, muzyką hiszpańską i jazzową. Nie braknie też kompozycji francuskiego akordeonisty Richarda Galliano, takich jak Tango pour Cloude i Viaggio. W wykonaniu muzyków usłyszymy również kompozycje legendarnego mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzolli a wśród nich Oblivion i Libertango.

Na płycie zespołu ADAM WENDT ACOUSTIC SET – „Acoustic Travel” (SL 367-2 Soliton 2014), oprócz wymienionych muzyków, można usłyszeć piękny, zmysłowy głos uroczej hiszpańskiej wokalistki Laury Cubi Villeny, mistrzowskie improwizacje Grzegorza Nagórskiego grającego na euphonium oraz jakże dojrzałe dźwięki przedstawiciela młodego pokolenia, saksofonisty Tomasza Wendta.

Trio Adam Wendt Acoustic Set koncertuje w składzie trzyosobowym, ale też z muzykami występującymi na płycie. Ciemny, niski i pełny południowego temperamentu głos Laury Cubi w połączeniu z brzmieniem trzech instrumentów akustycznych nadaje koncertom wyjątkowy klimat i pozostaje w sercach słuchaczy na długi czas.

Skład zespołu:

Adam Wendt – saksofon sopranowy, saksofon tenorowy

Laura Cubi Villena – wokal

Paweł Zagańczyk – akordeon

Jarosław Stokowski – kontrabas

www.adamwendtacousticset.pl